Kullanıcı Sözleşmesi

Yazar: gebecik.com

Öncelikle, üyelik tamamen ücretsizdir ve üye olarak sitemizdeki tüm içeriğe ücretsiz olarak ulaşabilmektesiniz.

Telif haklarıyla korunan yazılımların kırılmış, tam sürüm hali veya C*rack, k*eygen, s*erial vb. içeren versiyonlarının paylaşımı kesinlikle yasaktır ve Forum yöneticileri sürekli denetim yapmaktadır. Bulunması durumunda, mesajı yazan kişiye ceza verilerek, içerik siteden silinecektir. Gözden kaçan durumlarda, mesajlardaki “Sikayet Et” butonu veya sitenin en altındaki “İletişim” linki ile bizi haberdar edebilirsiniz. En kısa zamanda müdehale edilerek gereken yapılacaktır.

1- Korsan sanat (müzik,film,konser kaydı) yapımlarının paylaşılması, dağıtımı ve bunların temin edilebileceği programların paylaşımı yasaktır.

2- Adult ( 18+ ) içerik veya dosya yayınlamak yasaktır.

3- Üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş ve uyulmaması durumunda uygulanacak cezai yükümlülükleri kabul etmiş sayılacaktır…

4- Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, mesajlara ve imzalara tahrik edici, ahlaksız veya siyasi amaçlı yazılar yazmak, Reklam yapmak yasaktır.

5- Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan Reklam Amaçlı Yazılar, Mesajlaşmalar yasaktır. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri kalıcı olarak silinir.

6- Üye Resmi (Avatar) olarak politika, cinsellik, yasa dışı örgüt veya bir siyasi partinin simgesi olan resimler kullanılamaz.

7- Site içerisinde siyasi içerikli yazı, siyasi propaganda içeren mesajlar, genel ahlaka aykırı küfürlü yazı, argo kabul edilen yazılar, hakaret, kişisel hak ve özgürlüklerini zedeleyen, cinsellik içeren, yasaları ihlal eden vb. yazılar yazılamaz. Aynı şekilde, başka bir forum katılımcısını ya da üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazı yazılamaz.

8- Yöneticilerin gözünden kaçan uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen, mesajın sağ üst köşesindeki “şikayet et” butonunu kullanınız.

9- Site üyeleri yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmelidirler. Bunun için forumun arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı içeriği içeren konular açılamaz.

10- Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın silinebilir). Aksi halde yönetim tarafından müdahale edilebilir.

11- Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız, yazmanız durumda mesajınıza yönetim ekibi tarafından müdahale edilebilir.

12- Üyelerin forum içine yazdığı bilgiler yada link verdiği dosyalar kullanıcıyı zor durumda bırakacak yada cihazlar için tehlike arz edecek bilgi veya dosyalarda ise, üye mutlak surette uyarı yazısı yazmak durumundadır.

13- Kullanıcılar forum içerisinde bir bölüme yazı yazarlarken devleti , milleti ya da herhangi bir marka, firmayı veya kurumu aşağılamayacağı gibi aynı şekilde olduğundan da üstün gösteremezler. Aksi durumda cezai işlem uygulanacaktır.

14- Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme taşıyıp veya silebilirler. Bu nedenle itiraz türü yazılarında silinmesi veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir. Ayrıca uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz.

Forum kurallarına uymayan üyelerin foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

Forum içerisinde yada Özel Mesaj Sistemi ile, bir üyenin diğer bir üye veya üyeleri rahatsız etmesi, (özellikle kadın üyelere karşı, tanışma istekleri, rahatsızlık verme gibi.) kesinlikle yasaktır.. İhlal edenler, 1 Hafta süresince siteden uzaklaştırılır. Sonrasında tekrarlanırsa, kalıcı olarak siteden uzaklaştırılır.

Türklüğü, Cumhuriyeti veya Türkiye Büyük Millet Meclisini, Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini, Devletin yargı organlarını, askeri veya emniyet teşkilatını aşağılayan, Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı bölücü, parçalayıcı propaganda ve faaliyetlerde bulunan kişi ve kurumları destekleyen veya bu faaliyette bulunmuş kişilerle alakalı herhangi bir içerik yazılamaz. Google reklamlarını gösteren siteler aşağıdakileri içeremez, dolayısıyla Gebecik.Com Google Adsense program politikalarını kabul ettiği için aşağıda bahsi geçen konuları ve uygulamaları içermez.

1- Pornografi, yetişkinlere veya erişkinlere yönelik içerik

2- Şiddet barındıran içerik

3- Irksal hoşgörüsüzlükle ilişkili veya herhangi bir şahıs, grup veya kuruluş aleyhinde propaganda niteliğindeki içerik

4- Ağır küfür ifadeleri

5- Korsanlık faaliyeti/program kırma ile ilgili içerik

6- Kumarla veya kumarhanelerle ilgili içerik

7- Yasadışı uyuşturucu maddeler ve uyuşturucu madde kullanma araçlarıyla ilgili içerik

8- Bira veya sert alkol satışı

9- Tütün veya tütünle ilgili ürünlerin satışı

10- Reçeteli ilaçların satışı

11- Silah veya mühimmat satışı (ör. ateşli silahlar, ateşli silah parçaları, dövüş bıçakları, şok silahları)

12- Markalı ürünlerin kopyaları veya taklitleri olan ürünlerin satışı

13- Tez veya öğrenci ödevlerinin satışı ya da dağıtımı

14- Reklamların veya tekliflerin tıklanması, arama yapılması, web sitelerinde gezinilmesi veya e-posta okunması için kullanıcılara ödeme yapılan programlarla ilgili içerik

15- Yasadışı, yasadışı etkinlikleri teşvik eden, başkalarının yasal haklarını ihlal eden diğer herhangi bir içerik

KULLANIM KOŞULLARI / SİTE KURALLARI:

(a) Üye olduğunuzda;

1- Gönderdiğiniz tüm içeriklerin size ait ve gerçek olduğunu,

2- Üyeliğinizin daha önce GEBECİK veya üçüncü kişiler için reklam ve ürün tanıtımına yönelik içeriklerde kullanılmadığını ve bu amaca yönelik olarak düzenlenmediğini,

3- Gönderilerinizde belirttiğiniz GEBECİK paylaşımlarınızın halihazırda gerçek bir kullanıcısı olduğunuzu,

4- Gönderileriniz için bir ön ödeme yapmayacak, almayacak ve gönderilerin karşılığında maddi bir beklenti ya da kişisel/ticari bir çıkar amaçlamıyor olduğunuzu ve gönderilerinizin yukarıda belirtildiği gibi GEBECİK kampanyaları için kullanılma durumunun, bu maddenin dışında tutulduğunu,

5- İfade ve düşünceleriniz, adı geçen GEBECİK paylaşımlarınızın ilgili gerçek düşünce ve tecrübelerinizi içerdiğini,

6- Eğer gönderileriniz 18 yaşından küçük kişilere ait görselleri içerirse, bu kişinin yasal vasisi olduğunuzu ve gönderinin yayınlanmasını kabul ettiğinizi doğrulamış sayılırsınız.

KULLANICI İÇERİK SÖZLEŞMESİNDEKİ METİNLER

Bir içerik gönderdiğimde;

* Bana ait görsellerin ve kullanıcı adımın herkes tarafından görüntülenebileceğini biliyor; yüklediğim içeriklerin kullanım hakkına sahip olduğumu; üçüncü kişilerin yasal haklarını ve isim, fotoğraf, video gibi kişisel bilgilerini suistimal etmediğini doğruluyorum.

* Gönderilerimin Kullanım Sözleşmesi ve Şartları’na uygun olarak (GEBECİK websitesi, ortakları ve ajanslar dahil olmak üzere) tarafından yeniden kullanılmasına izin veriyorum.

* Sadece yasal vasisi olduğum 18 yaşından küçük kişilere ait görsel içerikler kullanabileceğimi biliyor ve bahsi geçen gönderilerin yayınlanmasını onaylıyorum. Kişisel içeriklere ait diğer kullanım hakları için yukarıda belirtilen Kullanım Sözleşmesi ve Şartları’nı kabul ediyorum.

* Kullanım Sözleşmesi ve Şartları’nı okudum, kabul ediyorum.